Video

Tanıtım Videosu

DPS'yi çalışır halde izleyin.

Buy

Satın Alın

Temsilcilerimiz size ulaşsın.

Yardım

Yardım - Destek

7/24 Teknik destek alabilirsiniz.

DPS ÖZELLİKLERİ

DPS kullanıcı bilgisayarına kurulum gerektirmeden, internet olan her yerden tüm verilere anında erişim sağlar.

Her türlü bilgi ve belgelerinizi dosya boyutu ve sayısından bağımsız olarak merkezi ve hiyerarşik bir yapıda depolar.

DPS sistemi dosya türünden tamamen bağımsız olarak çalışır. DPS'de her türlü dosya uzantısında veri depolanabilir. (doc, txt, exe, zip, rar, mp3, avi, xls vs...)

Sistemde dosyalar kullanıcılar tarafından bilinçli veya bilinçsiz olarak silinemez.

Tüm dosya ekleme, düzeltme, silme, okuma işlemleri kayıt altında tutulur.

Silinen tüm dosyalar tek tıklama ile rahatlıkla kurtarılabilir.

Kullanıcıların bilgisayarlarına virüs bulaşarak tüm verilerin kaybolma riski ortadan kalkar.

Kullanıcılar kendilerine ve kurumlarına ait tüm bilgi ve belgelerinin bir yedeğini DPS te tutarak dosya kaybetme, silme riskini ortadan kaldırır.

Kullanıcıların bilgisayarları yenisi ile değiştirildiğinde, kullanıcılar kendilerine ait tüm dosyaları rahatlıkla DPS ten yeni bilgisayarlarına aktarabilir. Böylelikle kurumdaki bilgisayar güncellemelerinden dolayı bir veri kaybı yaşanmaz.

Kullanıcıların bilgisayar ortamındaki dosya sayıları her geçen gün artmakta ve kullanıcılar bu dosyalarına erişim konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Zira kişisel bilgisayarlardaki çok sayıda dosya içerisinden istenilen bir dosyayı bulmak, ona ulaşmak zaman alıcı bir işlemdir. DPS de ise milyonlarca dosya arasından istenilen herhangi bir dosyaya erişme çok kısa sürede gerçekleşmektedir.

Kullanıcılar kendileri tarafından oluşturulan dosyaların versiyonlarını saklamakta güçlük çekmekte ve genellikle de yeni dosya ile eski dosyayı ezerek, dosyanın eski versiyonlarını kaybetmektedir. DPS de ise kullanıcı hazırladığı her türlü dosyanın tüm versiyonlarını kolaylıkla takip edebilir. Kullanıcı aynı klasöre aynı isimde bir dosya kopyalasa dahi DPS bu dosyayı versiyonlayarak kaybolmasını engeller. Kullanıcı herhangi bir zamanda dosya ile ilgili tüm versiyon bilgisine sahip olabilir.

DPS, kullanıcıları sürekli olarak takip etmekte ve onların tüm dosya operasyonlarını loglamaktadır. Kullanıcı sisteme yeni bir dosya eklediğinde, var olan bir dosyayı sildiğinde, düzenlediğinde veya okuduğunda DPS tüm detayları loglar. Böylelikle bir dosya üzerinde hangi kullanıcının ne işlem yaptığı (ekleme, silme, düzeltme, okuma, kurtarma) kolaylıkla takip edilebilir. Böylelikle kurum içerisindeki tüm dosyaların sahip ve sorumluluk bilgisi de takip edilebilir. Ayrıca kurumdaki tüm dosyalar içerisinden en çok okunan, düzeltilen vs. istatistiki bilgilere anında ulaşılabilir.

Kurum içerisindeki her türlü evrak, taranmış dosya, film, ses, veri, office belgesi, veri tabanı yedekleri, taranmış veri, pdf, sıkıştırılmış veri, mail vs. türden ve tipten bağımsız her türlü veri DPS sistemi içerisinde versiyonlanarak saklanabilir.

Kullanıcılar kurum hakkındaki tüm bilgi ve belgeleri kendi bilgisayarları yerine DPS de sakladıklarında kullanıcı işe gelmediğinde, bilgisayarı kapalı olduğunda, izne çıktığında vs. durumlarda yetkili her kullanıcı kurum verilerine rahatlıkla ulaşabilir.

Kötü niyetli kullanıcılar işten ayrılırken kurumun sahibi olduğu verileri DPS sayesinde silerek yok edemez. DPS, kullanıcıların kurum verilerini silmelerine izin vermemekte, sadece kullanıcı ekranlarından kaldırmaktadır. Kullanıcı tarafından silinmiş tüm verilere yetkili kullanıcılar rahatlıkla erişerek dosyayı kurtarabilir.

Kullanıcıların özel dosyalarına ağ üzerinden erişmek mümkün olurken, DPS ile depolanan tüm verilere sadece yetkili kişiler erişebilir.

Kullanıcılar DPS üzerinde ortak klasör tanımlamaları ile her türlü dosyayı kendi aralarında paylaşabilir. DPS, kullanıcıların ortak alandaki tüm dosya operasyonlarının logunu tutar ve tüm dosyaları versiyonlar.

Kurum için ortak bilgi ve belgeler DPS in ortak çalışma klasörlerine depolanarak kolaylıkla ve hızlı bir şekilde kullanıcıların kullanımına sunulabilir.

DPS'de kullanıcılar klasörler içerisindeki tüm dosyalarını istedikleri detayda ayrıca kategorize edebilir ve bu şekilde dosya organizasyonlarını kolaylaştırabilir. Her dosyanın her versiyonuna ayrı bir kategori tanımlayabilir. Tanımlı kategoriler üzerinden rahatlıkla aramalar yapabilir.

Kullanıcılar DPS klasörlerinin içerisindeki tüm dosya ve versiyonlarına ayrı ayrı anahtar kelimeler tanımlayabilir ve bu anahtar kelimeler üzerinden dosyaları arayarak rahatlıkla erişebilir.

Kullanıcılar bilerek veya bilmeyerek sildikleri tüm dosyalara tekrardan erişebilir ve geri kurtarabilir. DPS sisteminde hiçbir kullanıcı dosyaları ve klasörleri kalıcı olarak silemez.

DPS sisteminde hiçbir dosya sahipsiz değildir. Sisteme bir dosya eklendiğinde DPS gerekli tüm logları oluşturur. Sistemde oluşan tüm veri ekleme, silme, düzeltme ve okuma loglarına yetkili kullanıcılar rahatlıkla erişebilir.

DPS'nin ortak alandaki dosyalarına virüslü dosya kopyalansa dahi sistem bundan etkilenmez. Çünkü DPS depoladığı tüm bilgi ve dosyaları özel bir algoritmadan geçirerek parçalar ve virüslerin depolanmış diğer dosyalara zarar vermesini engeller.

DPS aynı işi yapan personelin çalışma performanslarını kolaylıkla raporlayabilir. Kullanıcı bazında DPS kullanım oranlarını listeler (Dosya ekleme, silme, düzeltme, okuma ve kurtarma operasyonlarının sayıları).

DPS'yi kullanıcılar dosya sürükle bırak ile çok rahat kullanabilir. Ayrıca menü ve butonlar yardımıyla da DPS kullanmanın farklı yolları da mevcuttur.

Kullanıcılar DPS de aradıkları dosyayı saniyeler içinde bulup açabilir. Bir dosyaya erişmek için dosya adı, uzantısı, türü, oluşturma zaman aralığı, kullanıcı adı, anahtar kelimeler, kategori, oluşturulduğu bilgisayar bilgileri vs. herhangi bir bilgi kullanılabilir.

DPS engine server tabanlı çalışan bir sistem olup kurum içinde kullanıcı bilgisayarlarına sadece bir kısayol kopyalamaktan ibarettir. Her türlü Windows versiyonu ile uyumlu olarak çalışabilir (32 ve 64 bit farketmez, Windows 9x, Vista, Xp ve 7 versiyonları dahil). Bu özelliğinden dolayı DPS engini yeni bir versiyonu ile güncellemek istediğimizde sadece serverda bir dosyayı güncellemek yeterlidir. Böylelikle kullanıcı bilgisayarları otomatik olarak güncellenmiş olacaktır.

Kurumdaki verilere 7/24 erişim DPS engine sayesinde mümkün olur.